TURNIEJ KOSZYKARSKI O PUCHAR „POLONII” WILNO

15 grudnia w Szkole Średniej w Zujunach odbył się turniej koszykówki 3×3 wśród uczniów 9-12 klas poświęcony 25-tej rocznicy założenia klubu sportowego „Polonia” Wilno. W turnieju wzięły udział drużyny z Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego, Szkoły Średniej im. W. Syrokomli, Gimnazjum im. Jana Pawła II, Gimnazjum im. J. Obrembskiego w Mejszagole, Szkoły Średniej im. Sz. Konarskiego oraz drużyna gospodarzy ze Szkoły Średniej w Zujunach. W imieniu prezesa Klubu „Polonia” S. Kimsy oraz własnym dyrektor Szkoły Średniej w Zujunach Marek Pszczołowski przywitał wszystkich uczestników, a starosta gminy Zujuny Mirosław Gajewski ufundował nagrody dla zwycięzców turnieju. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, zwycięzcy każdej automatycznie trafiały do półfinału, pozostałe musiały grać w ćwierćfinale. Już pierwsze spotkania pokazały, jak zażarta walka będzie miała miejsce. Drużyna z Syrokomlówki z różnicą trzech punktów pokonała gospodarzy (10:7), a koszykarze z Kraszewskiego byli górą w grze z Mejszagołą (18:11). W drugiej rundzie wychowankowie ze Szkoły Średniej im. Sz. Konarskiego pokonali Syrokomlówkę (12:8), a Mejszagoła po dogrywce pokonała koszykarzy z Gimnazjum im. Jana Pawła II (11:9). Wyniki trzeciej rundy to: Szkoła Średnia im. Sz. Konarskiego- Szkoła Śednia w Zujunach (21:14), Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego – Gimnazjum im. Jana Pawła II ( 11:7). W ćwierćfinale wychowankowie Syrokomlówki pokonali koszykarzy z Gimnazjum im. Jana Pawła II (8:6), a Szkoła Średnia w Zujunach zwalczyła Mejszagołę (13:6). Półfinały pokazały, że rodzime ściany naprawdę pomagają i koszykarze z Zujun nieoczekiwanie zwyciężyli gości z Kraszewskiego (19:17), wykonując precyzyjnie wszystkie rzuty z daleka. W drugim półfinale koszykarze ze Szkoły Śedniej im Sz. Konarskiego pokonali Syrokomlówkę (14:5). W grze o trzecie miejsce drużyna z Kraszewskiego wylała cały gniew na rywalach pokonując Syrokomlówkę (18:12) i zajęła 3 miejsce. Finał był wart całego turnieju. Chociaż w swej grupie drużyna z Zujun przegrała oponentom z Konarskiego, jednak w finale pokazała charakter i pokonała rywali przewagą jednego punktu. Zwycięzcy turnieju zostali nagrodzeni pucharami, medalami, pamiątkowymi medalami, a także piłkami. Nagrody zostały ufundowane przez klub sportowy „Polonia” Wilno oraz starostę gminy Zujuny. Organizatorzy są wdzięczni wszystkim nauczycielom i zawodnikom, którzy uczestniczyli w turnieju i mają nadzieję, że turniej stanie się piękną tradycją.

This entry was posted in Neklasifikuota. Bookmark the permalink.